Rus

Oberliga Germany Table & Standings

Dates 10.07.2024 - 15.06.2025
Category Germany
Participants 244
All leagues
Results
Oberliga Baden-Wurttemberg MP W D L G Diff Points Form
1
1. CfR Pforzheim 0 0 0 0 0:0 0 0
2
Aalen 0 0 0 0 0:0 0 0
3
FC 08 Villingen II 0 0 0 0 0:0 0 0
4
FC Normannia Gmuend 0 0 0 0 0:0 0 0
5
FSV 08 Bissingen 0 0 0 0 0:0 0 0
6
FSV Hollenbach 0 0 0 0 0:0 0 0
7
FV Ravensburg 0 0 0 0 0:0 0 0
8
Leinfelden-Echterdingen 0 0 0 0 0:0 0 0
9
Noettingen 0 0 0 0 0:0 0 0
10
Reutlingen 0 0 0 0 0:0 0 0
11
SV Fellbach 0 0 0 0 0:0 0 0
12
SV Oberachern 0 0 0 0 0:0 0 0
13
Sonnenhof Grossaspach 0 0 0 0 0:0 0 0
14
TSG Backnang 0 0 0 0 0:0 0 0
15
TSG Balingen 0 0 0 0 0:0 0 0
16
TSV Essingen 0 0 0 0 0:0 0 0
17
VfR Mannheim 0 0 0 0 0:0 0 0
18
Zuzenhausen 0 0 0 0 0:0 0 0
Oberliga Bayern North MP W D L G Diff Points Form
1
ASV Cham 1 1 0 0 5:2 3 3
2
ATSV Erlangen 1 1 0 0 3:2 1 3
3
Ingolstadt II 1 1 0 0 2:1 1 3
4
SpVgg Weiden 1 1 0 0 2:1 1 3
5
ASV Neumarkt 1 1 0 0 1:0 1 3
6
SC Eltersdorf 1 1 0 0 1:0 1 3
7
DJK Gebenbach 1 0 1 0 1:1 0 1
8
TSV Karlburg 1 0 1 0 1:1 0 1
9
TSV Kornburg 1 0 1 0 1:1 0 1
10
Wuerzburger 1 0 1 0 1:1 0 1
11
FC Eintracht Muenchberg 1 0 1 0 0:0 0 1
12
TSV Neudrossenfeld 1 0 1 0 0:0 0 1
13
DJK Ammerthal 1 0 0 1 2:3 -1 0
14
TSV Abtswind 1 0 0 1 1:2 -1 0
15
VfB Eichstaett 1 0 0 1 1:2 -1 0
16
Jahn Regensburg II 1 0 0 1 0:1 -1 0
17
SpVgg Bayern Hof 1 0 0 1 0:1 -1 0
18
SV Fortuna Regensburg 1 0 0 1 2:5 -3 0
Oberliga Bayern South MP W D L G Diff Points Form
1
SV Heimstetten 1 1 0 0 4:0 4 3
2
1860 Muenchen II 1 1 0 0 4:2 2 3
3
TSV Kottern 1 1 0 0 2:1 1 3
4
FC Deisenhofen 1 1 0 0 1:0 1 3
5
SV Erlbach 1 1 0 0 1:0 1 3
6
SV Schalding-Heining 1 1 0 0 1:0 1 3
7
TSV 1861 Noerdlingen 1 0 1 0 2:2 0 1
8
FC Sonthofen 1 0 1 0 2:2 0 1
9
FC Memmingen 1 0 1 0 0:0 0 1
10
FC Pipinsried 1 0 1 0 0:0 0 1
11
Tuerkspor Augsburg 0 0 0 0 0:0 0 0
12
SV Kirchanschoering 1 0 0 1 1:2 -1 0
13
TSV Landsberg 1 0 0 1 0:1 -1 0
14
TSV Rain/Lech 1 0 0 1 0:1 -1 0
15
Unterhaching II 1 0 0 1 0:1 -1 0
16
TSV Gruenwald 1 0 0 1 2:4 -2 0
17
FC Ismaning 1 0 0 1 0:4 -4 0
Oberliga Bremen MP W D L G Diff Points Form
1
BTS Neustadt 0 0 0 0 0:0 0 0
2
Blumenthaler SV 0 0 0 0 0:0 0 0
3
Brinkumer SV 0 0 0 0 0:0 0 0
4
FC Union 60 0 0 0 0 0:0 0 0
5
Geestemuende 0 0 0 0 0:0 0 0
6
Habenhauser FV 0 0 0 0 0:0 0 0
7
OSC Bremerhaven 0 0 0 0 0:0 0 0
8
Oberneuland 0 0 0 0 0:0 0 0
9
SC Vahr-Blockdiek 0 0 0 0 0:0 0 0
10
SG Aumund-Vegesack 0 0 0 0 0:0 0 0
11
SV Hemelingen 0 0 0 0 0:0 0 0
12
SV Vatan Spor 0 0 0 0 0:0 0 0
13
TS Woltmershausen 0 0 0 0 0:0 0 0
14
TV Eiche Horn Bremen 0 0 0 0 0:0 0 0
15
TuRa Bremen 0 0 0 0 0:0 0 0
16
Vatan Sport Bremen 0 0 0 0 0:0 0 0
17
Werder Bremen III 0 0 0 0 0:0 0 0
Oberliga Flens MP W D L G Diff Points Form
1
Eckernfoerder SV 0 0 0 0 0:0 0 0
2
Eidertal Molfsee 0 0 0 0 0:0 0 0
3
Eutin 08 0 0 0 0 0:0 0 0
4
FC Dornbreite Luebeck 0 0 0 0 0:0 0 0
5
FC Kilia Kiel 0 0 0 0 0:0 0 0
6
Heider SV 0 0 0 0 0:0 0 0
7
Luebeck II 0 0 0 0 0:0 0 0
8
MTSV Hohenwestedt 0 0 0 0 0:0 0 0
9
Neumuenster 0 0 0 0 0:0 0 0
10
Nordmark Satrup 0 0 0 0 0:0 0 0
11
Oldenburger SV 0 0 0 0 0:0 0 0
12
SV Eichede 0 0 0 0 0:0 0 0
13
SV Preussen 09 Reinfeld 0 0 0 0 0:0 0 0
14
TSB Flensburg 0 0 0 0 0:0 0 0
15
TuS Rotenhof 0 0 0 0 0:0 0 0
16
Union Neumuenster 0 0 0 0 0:0 0 0
Oberliga Hamburg MP W D L G Diff Points Form
1
Altonaer FC 93 0 0 0 0 0:0 0 0
2
ETSV Hamburg 0 0 0 0 0:0 0 0
3
Eimsbutteler TV 0 0 0 0 0:0 0 0
4
FC Alsterbrueder 0 0 0 0 0:0 0 0
5
FC Suederelbe 0 0 0 0 0:0 0 0
6
FC Turkiye Wilhelmsburg 0 0 0 0 0:0 0 0
7
HEBC Hamburg 0 0 0 0 0:0 0 0
8
Hamburger SV III 0 0 0 0 0:0 0 0
9
Harksheide 0 0 0 0 0:0 0 0
10
Niendorfer TSV 0 0 0 0 0:0 0 0
11
SV Halstenbek-Rellingen 0 0 0 0 0:0 0 0
12
TSV Buchholz 0 0 0 0 0:0 0 0
13
TSV Concordia 0 0 0 0 0:0 0 0
14
TSV Sasel 0 0 0 0 0:0 0 0
15
TuS Dassendorf 0 0 0 0 0:0 0 0
16
Uhlenhorster SC Paloma 0 0 0 0 0:0 0 0
17
Victoria Hamburg 0 0 0 0 0:0 0 0
18
Vorwarts-Wacker 0 0 0 0 0:0 0 0
Oberliga Hessen MP W D L G Diff Points Form
1
Adler Weidenhausen 0 0 0 0 0:0 0 0
2
Bayern Alzenau 0 0 0 0 0:0 0 0
3
Darmstadt II 0 0 0 0 0:0 0 0
4
Eintracht Stadtallendorf 0 0 0 0 0:0 0 0
5
FC 1931 Eddersheim 0 0 0 0 0:0 0 0
6
FC Hanau 93 0 0 0 0 0:0 0 0
7
FSV Fernwald 0 0 0 0 0:0 0 0
8
FSV Wolfhagen 0 0 0 0 0:0 0 0
9
Hanauer SC 1960 0 0 0 0 0:0 0 0
10
Huenfelder SV 0 0 0 0 0:0 0 0
11
KSV Baunatal 0 0 0 0 0:0 0 0
12
RW Walldorf 0 0 0 0 0:0 0 0
13
SC Waldgirmes 0 0 0 0 0:0 0 0
14
SV Steinbach 1920 0 0 0 0 0:0 0 0
15
TSV Steinbach II 0 0 0 0 0:0 0 0
16
TuS Hornau 0 0 0 0 0:0 0 0
17
Turk Gucu Friedberg 0 0 0 0 0:0 0 0
18
Unter-Flockenbach 0 0 0 0 0:0 0 0
19
VfB Marburg 0 0 0 0 0:0 0 0
Oberliga Mittelrhein MP W D L G Diff Points Form
1
Bergisch Gladbach 0 0 0 0 0:0 0 0
2
Bonn-Endenich 08 0 0 0 0 0:0 0 0
3
Bonner SC 0 0 0 0 0:0 0 0
4
FC Hennef 05 0 0 0 0 0:0 0 0
5
FC Huerth 0 0 0 0 0:0 0 0
6
FC Wegberg-Beeck 0 0 0 0 0:0 0 0
7
Fortuna Koeln II 0 0 0 0 0:0 0 0
8
Koenigsdorf 0 0 0 0 0:0 0 0
9
Pesch 0 0 0 0 0:0 0 0
10
SSV Merten 0 0 0 0 0:0 0 0
11
Siegburger SV 04 0 0 0 0 0:0 0 0
12
SpVg Frechen 20 0 0 0 0 0:0 0 0
13
SpVg Porz 1919 0 0 0 0 0:0 0 0
14
Teutonia Weiden 0 0 0 0 0:0 0 0
15
Union Schafhausen 0 0 0 0 0:0 0 0
16
VfL Vichttal 0 0 0 0 0:0 0 0
Oberliga NOFV-Nord MP W D L G Diff Points Form
1
BFC Preussen 0 0 0 0 0:0 0 0
2
Berliner AK 07 0 0 0 0 0:0 0 0
3
Eintracht Mahlsdorf 0 0 0 0 0:0 0 0
4
FC Anker Wismar 0 0 0 0 0:0 0 0
5
Gruen-Weiss Ahrensfelde 0 0 0 0 0:0 0 0
6
Hansa Rostock II 0 0 0 0 0:0 0 0
7
Optik Rathenow 0 0 0 0 0:0 0 0
8
Rostocker FC 1895 0 0 0 0 0:0 0 0
9
SG Dynamo Schwerin 0 0 0 0 0:0 0 0
10
SV Lichtenberg 47 0 0 0 0 0:0 0 0
11
Sparta Lichtenberg 0 0 0 0 0:0 0 0
12
Staaken 0 0 0 0 0:0 0 0
13
TSG Neustrelitz 0 0 0 0 0:0 0 0
14
Tasmania Berlin 0 0 0 0 0:0 0 0
15
Tennis Borussia Berlin 0 0 0 0 0:0 0 0
16
TuS Makkabi Berlin 0 0 0 0 0:0 0 0
Oberliga NOFV-Sud MP W D L G Diff Points Form
1
BSG Wismut Gera 0 0 0 0 0:0 0 0
2
BW Zorbau 0 0 0 0 0:0 0 0
3
Bischofswerdaer FV 0 0 0 0 0:0 0 0
4
Budissa Bautzen 0 0 0 0 0:0 0 0
5
Einheit Rudolstadt 0 0 0 0 0:0 0 0
6
Einheit Wernigerode 0 0 0 0 0:0 0 0
7
FC Grimma 0 0 0 0 0:0 0 0
8
Germania Halberstadt 0 0 0 0 0:0 0 0
9
Ludwigsfelder FC 0 0 0 0 0:0 0 0
10
Magdeburg II 0 0 0 0 0:0 0 0
11
RSV Eintracht 1949 0 0 0 0 0:0 0 0
12
SC Freital 0 0 0 0 0:0 0 0
13
Union Sandersdorf 0 0 0 0 0:0 0 0
14
VfB Auerbach 0 0 0 0 0:0 0 0
15
VfB Krieschow 0 0 0 0 0:0 0 0
16
VfL Halle 96 0 0 0 0 0:0 0 0
Oberliga Niederrhein MP W D L G Diff Points Form
1
FC Buederich 0 0 0 0 0:0 0 0
2
FC Kleve 0 0 0 0 0:0 0 0
3
FC Monheim 0 0 0 0 0:0 0 0
4
Muelheimer FC 97 0 0 0 0 0:0 0 0
5
Niederwenigern 0 0 0 0 0:0 0 0
6
Ratinger SV 0 0 0 0 0:0 0 0
7
SC St. Toenis 0 0 0 0 0:0 0 0
8
SV Biemenhorst 0 0 0 0 0:0 0 0
9
SV Sonsbeck 0 0 0 0 0:0 0 0
10
SW Essen 0 0 0 0 0:0 0 0
11
SpVg Schonnebeck 0 0 0 0 0:0 0 0
12
Sportfreunde Baumberg 0 0 0 0 0:0 0 0
13
TSV Meerbusch 0 0 0 0 0:0 0 0
14
TVD Velbert 0 0 0 0 0:0 0 0
15
Union Nettetal 0 0 0 0 0:0 0 0
16
Velbert 0 0 0 0 0:0 0 0
17
VfB Hilden 0 0 0 0 0:0 0 0
18
VfB Homberg 0 0 0 0 0:0 0 0
Oberliga Niedersachsen MP W D L G Diff Points Form
1
Arminia Hannover 0 0 0 0 0:0 0 0
2
BSV Rehden 0 0 0 0 0:0 0 0
3
Eintracht Braunschweig U23 0 0 0 0 0:0 0 0
4
FC Germania Egestorf-Langreder 0 0 0 0 0:0 0 0
5
HSC Hannover 0 0 0 0 0:0 0 0
6
Heeslinger SC 0 0 0 0 0:0 0 0
7
Lupo-Martini Wolfsburg 0 0 0 0 0:0 0 0
8
MTV Eintracht Celle 0 0 0 0 0:0 0 0
9
Meppen II 0 0 0 0 0:0 0 0
10
SSV Vorsfelde 0 0 0 0 0:0 0 0
11
SV Atlas Delmenhorst 0 0 0 0 0:0 0 0
12
Schoeningen 0 0 0 0 0:0 0 0
13
Spelle-Venhaus 0 0 0 0 0:0 0 0
14
TuS Bersenbrueck 0 0 0 0 0:0 0 0
15
Verden 04 0 0 0 0 0:0 0 0
16
VfL Oldenburg 0 0 0 0 0:0 0 0
17
VfV Hildesheim 0 0 0 0 0:0 0 0
18
Wilhelmshaven 0 0 0 0 0:0 0 0
Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar MP W D L G Diff Points Form
1
Arminia Ludwigshafen 0 0 0 0 0:0 0 0
2
Eisbachtaler Sportfreunde 0 0 0 0 0:0 0 0
3
Karbach 0 0 0 0 0:0 0 0
4
FV Diefflen 0 0 0 0 0:0 0 0
5
FV Engers 0 0 0 0 0:0 0 0
6
FV Eppelborn 0 0 0 0 0:0 0 0
7
Kaiserslautern II 0 0 0 0 0:0 0 0
8
Pirmasens 0 0 0 0 0:0 0 0
9
Rot-Weiss Koblenz 0 0 0 0 0:0 0 0
10
SC Idar-Oberstein 0 0 0 0 0:0 0 0
11
SV Auersmacher 0 0 0 0 0:0 0 0
12
SV Gonsenheim 0 0 0 0 0:0 0 0
13
SV Morlautern 0 0 0 0 0:0 0 0
14
TSV Schott Mainz 0 0 0 0 0:0 0 0
15
TuS Koblenz 0 0 0 0 0:0 0 0
16
TuS Mechtersheim 0 0 0 0 0:0 0 0
17
Viktoria Herxheim 0 0 0 0 0:0 0 0
18
Wormatia Worms 0 0 0 0 0:0 0 0
Oberliga Westfalen MP W D L G Diff Points Form
1
ASC Dortmund 0 0 0 0 0:0 0 0
2
Bochum II 0 0 0 0 0:0 0 0
3
Concordia Wiemelhausen 0 0 0 0 0:0 0 0
4
Eintracht Rheine 0 0 0 0 0:0 0 0
5
FC Gievenbeck 0 0 0 0 0:0 0 0
6
Lippstadt 0 0 0 0 0:0 0 0
7
Preussen Muenster II 0 0 0 0 0:0 0 0
8
RW Ahlen 0 0 0 0 0:0 0 0
9
SC Verl II 0 0 0 0 0:0 0 0
10
SG Finnentrop/Bamenohl 0 0 0 0 0:0 0 0
11
SV Schermbeck 2020 0 0 0 0 0:0 0 0
12
SpVgg Erkenschwick 0 0 0 0 0:0 0 0
13
SpVgg Vreden 0 0 0 0 0:0 0 0
14
Sportfreunde Siegen 0 0 0 0 0:0 0 0
15
TuS Boevinghausen 0 0 0 0 0:0 0 0
16
TuS Ennepetal 0 0 0 0 0:0 0 0
17
Victoria Clarholz 0 0 0 0 0:0 0 0
18
Wattenscheid 0 0 0 0 0:0 0 0
19
Westfalia Rhynern 0 0 0 0 0:0 0 0
Promotion
PromotionPlayoff
Relegation
RelegationPlayoff
Possible relegation
Win Draw Lose
MP Matches Played W Wins D Draws L Loses
G Goals Diff Diff goals