Rus

Pershaya Liga Belarus Scores & Results

Dates 05.04.2024 - 23.11.2024
Category Belarus
Participants 18
All leagues
Results
Round 12
Today, 08:00 Lida 0 : 1 FK Orsha
Yesterday, 13:00 Dinamo Minsk Reserves 2 : 0 FC Slonim-2017
Yesterday, 11:00 Shakhtyor Soligorsk Reserves 3 : 5 Belshina Bobruisk
Yesterday, 10:00 FC Ostrovets 3 : 0 Torpedo Zhodino Reserves
Yesterday, 09:00 Lokomotiv Gomel 3 : 2 Belarus U17
Yesterday, 09:00 Energetik-BGU 2 : 5 Maxline Vitebsk
Round 11
16 jun 2024, 12:00 Volna 2 : 0 Baranovichi
16 jun 2024, 10:00 FK Orsha 1 : 0 Dinamo Minsk Reserves
16 jun 2024, 08:00 Niva 3 : 1 Maxline Vitebsk
15 jun 2024, 11:00 Lida 1 : 0 Energetik-BGU
15 jun 2024, 10:00 Belshina Bobruisk 1 : 1 FC Ostrovets
15 jun 2024, 09:00 Bumprom Gomel 3 : 0 Shakhtyor Soligorsk Reserves
14 jun 2024, 12:00 Torpedo Zhodino Reserves 0 : 2 FK Molodechno
14 jun 2024, 10:00 FC Slonim-2017 1 : 0 Lokomotiv Gomel
14 jun 2024, 06:00 Belarus U17 3 : 1 BATE Borisov Reserves
Round 10
09 jun 2024, 10:00 FC Ostrovets 0 : 0 Bumprom Gomel
09 jun 2024, 09:00 Energetik-BGU 0 : 4 Niva
09 jun 2024, 08:00 Lokomotiv Gomel 1 : 1 FK Orsha
09 jun 2024, 07:00 Baranovichi 2 : 1 Torpedo Zhodino Reserves
08 jun 2024, 11:00 Shakhtyor Soligorsk Reserves 2 : 0 Belarus U17
08 jun 2024, 09:30 Maxline Vitebsk 2 : 0 Volna
08 jun 2024, 09:00 Dinamo Minsk Reserves 0 : 2 Lida
08 jun 2024, 08:00 BATE Borisov Reserves 0 : 0 FC Slonim-2017
08 jun 2024, 07:00 FK Molodechno 5 : 0 Belshina Bobruisk
Round 9
03 jun 2024, 13:00 Dinamo Minsk Reserves 3 : 2 Energetik-BGU
03 jun 2024, 11:00 Volna 1 : 1 Niva
03 jun 2024, 09:00 Torpedo Zhodino Reserves 2 : 1 Maxline Vitebsk
02 jun 2024, 11:00 Belshina Bobruisk 5 : 0 Baranovichi
02 jun 2024, 09:00 Bumprom Gomel 2 : 1 FK Molodechno
02 jun 2024, 08:00 FC Slonim-2017 1 : 2 Shakhtyor Soligorsk Reserves
02 jun 2024, 07:00 Lida 2 : 1 Lokomotiv Gomel
01 jun 2024, 09:00 Belarus U17 1 : 3 FC Ostrovets
01 jun 2024, 07:00 FK Orsha 1 : 1 BATE Borisov Reserves
Round 8
26 may 2024, 08:00 Maxline Vitebsk 1 : 1 Belshina Bobruisk
26 may 2024, 06:00 Niva 7 : 1 Torpedo Zhodino Reserves
25 may 2024, 11:00 Energetik-BGU 1 : 4 Volna
25 may 2024, 09:00 Shakhtyor Soligorsk Reserves 0 : 0 FK Orsha
25 may 2024, 08:00 Baranovichi 2 : 1 Bumprom Gomel
25 may 2024, 06:00 FC Ostrovets 3 : 2 FC Slonim-2017
24 may 2024, 11:00 Lokomotiv Gomel 1 : 1 Dinamo Minsk Reserves
24 may 2024, 10:00 FK Molodechno 3 : 2 Belarus U17
24 may 2024, 09:00 BATE Borisov Reserves 1 : 1 Lida
Round 7
19 may 2024, 11:00 Bumprom Gomel 0 : 1 Maxline Vitebsk
19 may 2024, 09:00 Torpedo Zhodino Reserves 1 : 1 Volna
19 may 2024, 08:00 Lokomotiv Gomel 1 : 1 Energetik-BGU
18 may 2024, 10:00 Belarus U17 2 : 0 Baranovichi
18 may 2024, 09:00 Lida 1 : 5 Shakhtyor Soligorsk Reserves
18 may 2024, 08:00 Dinamo Minsk Reserves 1 : 2 BATE Borisov Reserves
18 may 2024, 07:00 FC Slonim-2017 2 : 3 FK Molodechno
18 may 2024, 06:00 Belshina Bobruisk 1 : 3 Niva
17 may 2024, 11:00 FK Orsha 1 : 1 FC Ostrovets
Round 6
12 may 2024, 11:00 Baranovichi 0 : 0 FC Slonim-2017
12 may 2024, 09:00 Maxline Vitebsk 3 : 0 Belarus U17
12 may 2024, 07:00 BATE Borisov Reserves 1 : 1 Lokomotiv Gomel
11 may 2024, 11:00 FC Ostrovets 0 : 2 Lida
11 may 2024, 08:00 Volna 0 : 4 Belshina Bobruisk
11 may 2024, 06:00 Niva 3 : 3 Bumprom Gomel
10 may 2024, 11:00 Energetik-BGU 0 : 2 Torpedo Zhodino Reserves
10 may 2024, 10:00 FK Molodechno 2 : 0 FK Orsha
10 may 2024, 09:00 Shakhtyor Soligorsk Reserves 1 : 2 Dinamo Minsk Reserves
Round 5
04 may 2024, 10:00 Belarus U17 1 : 2 Niva
04 may 2024, 09:30 Bumprom Gomel 1 : 2 Volna
04 may 2024, 08:00 Belshina Bobruisk 2 : 1 Torpedo Zhodino Reserves
04 may 2024, 07:30 Energetik-BGU 0 : 2 BATE Borisov Reserves
04 may 2024, 06:00 FC Slonim-2017 1 : 4 Maxline Vitebsk
03 may 2024, 12:00 Dinamo Minsk Reserves 3 : 0 FC Ostrovets
03 may 2024, 11:00 FK Orsha 4 : 0 Baranovichi
03 may 2024, 10:00 Lida 0 : 1 FK Molodechno
03 may 2024, 09:00 Lokomotiv Gomel 4 : 1 Shakhtyor Soligorsk Reserves
Round 4
28 apr 2024, 10:00 Maxline Vitebsk 1 : 1 FK Orsha
28 apr 2024, 09:00 FC Ostrovets 1 : 1 Lokomotiv Gomel
28 apr 2024, 07:00 Torpedo Zhodino Reserves 1 : 8 Bumprom Gomel
28 apr 2024, 06:00 FK Molodechno 2 : 1 Dinamo Minsk Reserves
27 apr 2024, 10:30 Energetik-BGU 3 : 2 Belshina Bobruisk
27 apr 2024, 09:00 Baranovichi 0 : 2 Lida
27 apr 2024, 08:00 Niva 0 : 0 FC Slonim-2017
27 apr 2024, 07:00 Shakhtyor Soligorsk Reserves 1 : 3 BATE Borisov Reserves
26 apr 2024, 10:30 Volna 3 : 0 Belarus U17
Round 3
21 apr 2024, 10:00 Lida 2 : 2 Maxline Vitebsk
21 apr 2024, 09:00 Lokomotiv Gomel 1 : 1 FK Molodechno
21 apr 2024, 08:00 Shakhtyor Soligorsk Reserves 0 : 0 Energetik-BGU
21 apr 2024, 06:00 FK Orsha 3 : 5 Niva
20 apr 2024, 12:00 Dinamo Minsk Reserves 0 : 0 Baranovichi
20 apr 2024, 10:00 FC Slonim-2017 2 : 3 Volna
20 apr 2024, 08:00 Bumprom Gomel 1 : 2 Belshina Bobruisk
20 apr 2024, 06:00 BATE Borisov Reserves 3 : 2 FC Ostrovets
19 apr 2024, 12:15 Belarus U17 0 : 4 Torpedo Zhodino Reserves
Round 2
14 apr 2024, 10:00 Torpedo Zhodino Reserves 2 : 3 FC Slonim-2017
14 apr 2024, 09:00 FK Molodechno 3 : 1 BATE Borisov Reserves
14 apr 2024, 08:00 Baranovichi 2 : 1 Lokomotiv Gomel
14 apr 2024, 07:00 Maxline Vitebsk 0 : 1 Dinamo Minsk Reserves
13 apr 2024, 10:00 Niva 0 : 1 Lida
13 apr 2024, 09:00 Energetik-BGU 0 : 1 Bumprom Gomel
13 apr 2024, 09:00 FC Ostrovets 1 : 0 Shakhtyor Soligorsk Reserves
13 apr 2024, 08:00 Volna 3 : 0 FK Orsha
12 apr 2024, 11:00 Belshina Bobruisk 1 : 0 Belarus U17
Round 1
07 apr 2024, 10:00 BATE Borisov Reserves 2 : 1 Baranovichi
07 apr 2024, 08:00 Shakhtyor Soligorsk Reserves 0 : 2 FK Molodechno
07 apr 2024, 07:00 Lida 1 : 0 Volna
07 apr 2024, 06:00 Lokomotiv Gomel 0 : 3 Maxline Vitebsk
06 apr 2024, 10:00 Dinamo Minsk Reserves 1 : 2 Niva
06 apr 2024, 09:00 FC Slonim-2017 0 : 2 Belshina Bobruisk
06 apr 2024, 08:00 Belarus U17 2 : 1 Bumprom Gomel
06 apr 2024, 07:00 Torpedo Zhodino Reserves 1 : 1 FK Orsha
05 apr 2024, 10:00 FC Ostrovets 1 : 0 Energetik-BGU