Rus

OFB Cup Austria Table & Standings

Dates 19.07.2023 - 01.05.2024
Category Austria
All leagues
Results
1/32
Deutschlandsberger SC Deutschlandsberger SC 1 5 Kapfenberger SV Kapfenberger SV 1 6 SC Neusiedl am See 1919 SC Neusiedl am See 1919 1 SV Lafnitz SV Lafnitz 4
SC Imst 2 SW Bregenz SW Bregenz 0 Roefix Roethis 0 LASK LASK 6
ASK Klagenfurt ASK Klagenfurt 2 Admira Moedling Admira Moedling 4 Favoritner AC Favoritner AC 2 Hartberg Hartberg 3
FC Wolfurt FC Wolfurt 0 SV Austria Salzburg SV Austria Salzburg 1 SCU Ardagger SCU Ardagger 0 Salzburg Salzburg 6
Bad Gleichenberg Bad Gleichenberg 2 Grazer AK Grazer AK 4 Oberwart 1 SV Stripfing SV Stripfing 3
SV Leobendorf SV Leobendorf 3 SV Horn SV Horn 2 SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt 2 Sturm Graz Sturm Graz 7
Austria XIII Auhof Center 4 3 SV St. Anna SV St. Anna 4 4 Spittal 0 Austria Wien Austria Wien 7
FC Marchfeld Donauauen FC Marchfeld Donauauen 1 4 SC Weiz SC Weiz 1 2 Vorwaerts Steyr Vorwaerts Steyr 0 SK Austria Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 3
ATUS Ferlach 0 Leoben Leoben 1 B. Schallerbach 2 WSG Tirol WSG Tirol 3
SPG HOGO Wels SPG HOGO Wels 1 Ried Ried 3 Kufstein Kufstein 0 Wolfsberger AC Wolfsberger AC 4
Pinzgau Saalfelden Pinzgau Saalfelden 3 SK Bischofshofen 2 FCM Traiskirchen FCM Traiskirchen 1 Altach Altach 2
Parndorf Parndorf 0 ASV Drassburg ASV Drassburg 5 SV Wallern/St.Marienkirchen SV Wallern/St.Marienkirchen 1 BW Linz BW Linz 5
Kremser SC Kremser SC 2 Amstetten Amstetten 3 Haitzendorf Haitzendorf 1 Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC 3
Union Gurten Union Gurten 1 Hohenems Hohenems 0 SR Donaufeld SR Donaufeld 0 Rapid Wien Rapid Wien 7
Reichenau Reichenau 0 Dornbirn Dornbirn 2 TWL Elektra TWL Elektra 0 SKN St. Poelten SKN St. Poelten 3
Voitsberg Voitsberg 1 First Vienna FC First Vienna FC 2 SPG Silz/Moetz 0 Austria Lustenau Austria Lustenau 8
1/16
Kapfenberger SV Kapfenberger SV 1 SV Lafnitz SV Lafnitz 0 SC Imst 0 LASK LASK 3
Admira Moedling Admira Moedling 0 Hartberg Hartberg 1 SV Austria Salzburg SV Austria Salzburg 0 Salzburg Salzburg 4
Grazer AK Grazer AK 2 SV Stripfing SV Stripfing 1 SV Leobendorf SV Leobendorf 0 Sturm Graz Sturm Graz 3
SV St. Anna SV St. Anna 0 Austria Wien Austria Wien 4 FC Marchfeld Donauauen FC Marchfeld Donauauen 2 SK Austria Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 3
Leoben Leoben 3 WSG Tirol WSG Tirol 1 Ried Ried 1 Wolfsberger AC Wolfsberger AC 2
Pinzgau Saalfelden Pinzgau Saalfelden 0 Altach Altach 2 ASV Drassburg ASV Drassburg 0 BW Linz BW Linz 2
Amstetten Amstetten 1 Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC 0 Union Gurten Union Gurten 2 Rapid Wien Rapid Wien 5
Dornbirn Dornbirn 2 SKN St. Poelten SKN St. Poelten 3 First Vienna FC First Vienna FC 2 Austria Lustenau Austria Lustenau 3
1/8
Kapfenberger SV Kapfenberger SV 0 5 LASK LASK 0 6 Hartberg Hartberg 1 4 Salzburg Salzburg 1 5
Grazer AK Grazer AK 2 Sturm Graz Sturm Graz 3 Austria Wien Austria Wien 1 SK Austria Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 0
Leoben Leoben 1 5 Wolfsberger AC Wolfsberger AC 1 4 Altach Altach 2 BW Linz BW Linz 0
Amstetten Amstetten 1 Rapid Wien Rapid Wien 5 SKN St. Poelten SKN St. Poelten 4 Austria Lustenau Austria Lustenau 0
Quarter Finals
LASK LASK 2 Salzburg Salzburg 3 Sturm Graz Sturm Graz 2 Austria Wien Austria Wien 0
Leoben Leoben 2 Altach Altach 1 Rapid Wien Rapid Wien 3 SKN St. Poelten SKN St. Poelten 1
Semi Finals
Salzburg Salzburg Sturm Graz Sturm Graz Leoben Leoben Rapid Wien Rapid Wien