Rus

Slovak Cup Table & Standings

Dates 05.09.2023 - 01.05.2024
Category Slovakia
All leagues
Results
1/32
SK Javornik Makov 2 Stara Lubovna 0 Lipany Lipany 3 Dolny Kubin Dolny Kubin 2
FK Poprad 5 MSK Tesla Stropkov 2 PFK Piestany 0 Spartak Myjava Spartak Myjava 4
Slavoj Boleraz 0 Belusa 1 TJ Druzstevnik Siladice 0 Skalica Skalica 4
Visnove 0 MSK Fomat Martin 5 Sitno Banska Stiavnica 1 Komarno Komarno 5
Slovan Galanta 3 4 FC Petrzalka 1898 FC Petrzalka 1898 3 2 SKF Sered SKF Sered 1 Slovan Bratislava Slovan Bratislava 3
TJ Sokol Medzibrod 2 3 Rimavska Sobota 2 2 TJ Tatran Oravske Vesele 0 Zilina Zilina 3
Besenov 0 Malzenice 6 Tovarniky 0 Zlate Moravce Zlate Moravce 3
FC Lokomotiva Kosice 1 Slavoj Trebisov Slavoj Trebisov 2 Hamsik Academy Banska Bystrica 1 Zeleziarne Podbrezova Zeleziarne Podbrezova 4
Lokomotiva Devinska Nova Ves 2 FC Rohoznik 0 OK Castkovce 1 Trencin Trencin 2
FKM Nove Zamky 4 TJ Banik Kalinovo 2 MFK Vranov nad Toplou 1 Zemplin Michalovce Zemplin Michalovce 2
FK Raca Bratislava FK Raca Bratislava 0 FC STK 1914 Samorin FC STK 1914 Samorin 3 Spissky Stiavnik 0 FC Kosice FC Kosice 6
Prievidza 1 Povazska Bystrica Povazska Bystrica 6 Banik Lehota pod Vtacnikom 1 Spartak Trnava Spartak Trnava 2
TJ Slovan Brvniste 0 4 OSK Trencianske Stankovce 0 3 Partizan Bardejov 1 FK Spisska Nova Ves FK Spisska Nova Ves 4
MFK Snina 1 Tatran Presov Tatran Presov 0 TJ Horne Saliby 0 DAC 1904 Dunajska Streda DAC 1904 Dunajska Streda 4
TJ Sokol Zubrohlava 0 Ruzomberok Ruzomberok 3 MSK Spisske Podhradie 2 Liptovsky Mikulas Liptovsky Mikulas 4
Lucenec 0 FK Pohronie FK Pohronie 1 Podkonice 0 Dukla Banska Bystrica Dukla Banska Bystrica 3
1/16
SK Javornik Makov 0 Lipany Lipany 3 FK Poprad 1 Spartak Myjava Spartak Myjava 2
Belusa 1 Skalica Skalica 2 MSK Fomat Martin 0 Komarno Komarno 2
Slovan Galanta 0 Slovan Bratislava Slovan Bratislava 3 TJ Sokol Medzibrod 0 Zilina Zilina 8
Malzenice 1 Zlate Moravce Zlate Moravce 2 Slavoj Trebisov Slavoj Trebisov 0 Zeleziarne Podbrezova Zeleziarne Podbrezova 9
Lokomotiva Devinska Nova Ves 1 6 Trencin Trencin 1 5 FKM Nove Zamky 1 Zemplin Michalovce Zemplin Michalovce 4
FC STK 1914 Samorin FC STK 1914 Samorin 0 FC Kosice FC Kosice 2 Povazska Bystrica Povazska Bystrica 1 Spartak Trnava Spartak Trnava 2
TJ Slovan Brvniste 0 2 FK Spisska Nova Ves FK Spisska Nova Ves 0 4 MFK Snina 1 DAC 1904 Dunajska Streda DAC 1904 Dunajska Streda 6
Ruzomberok Ruzomberok 1 4 Liptovsky Mikulas Liptovsky Mikulas 1 3 FK Pohronie FK Pohronie 1 Dukla Banska Bystrica Dukla Banska Bystrica 0
1/8
Lipany Lipany 1 4 Spartak Myjava Spartak Myjava 1 3 Skalica Skalica 2 Komarno Komarno 0
Slovan Bratislava Slovan Bratislava Zilina Zilina Zlate Moravce Zlate Moravce 1 Zeleziarne Podbrezova Zeleziarne Podbrezova 3
Lokomotiva Devinska Nova Ves 0 Zemplin Michalovce Zemplin Michalovce 3 FC Kosice FC Kosice 2 Spartak Trnava Spartak Trnava 3
FK Spisska Nova Ves FK Spisska Nova Ves 0 DAC 1904 Dunajska Streda DAC 1904 Dunajska Streda 3 Ruzomberok Ruzomberok 2 FK Pohronie FK Pohronie 0
Quarter Finals
Lipany Lipany Skalica Skalica Slovan Bratislava/Zilina Zeleziarne Podbrezova Zeleziarne Podbrezova
Zemplin Michalovce Zemplin Michalovce Spartak Trnava Spartak Trnava DAC 1904 Dunajska Streda DAC 1904 Dunajska Streda Ruzomberok Ruzomberok